Artyści

Czterej + Vatra!

Oto impro spotyka się ze śpiewem.

Klimat. Fatum. Światło. Dźwięk. Klęska. Sukces. Mrok. Nadzieja. Pustka. Wszystko to w 20 minut. Plus szczypta… słowiańszczyzny. Czterej i Vatra zaprezentują spektakl, jakiego jeszcze w Trójmieście nie było. To warto przeżyć.

.

.


Miks Małgorzaty Różalskiej

Bonnie i Clyde.

Bratnie dusze. Arcywrogowie. Z kim chcielibyście rzucić się w wir przygody? Z kim nie chcielibyście znaleźć się w jednym pokoju? Niektóre historie splatają się same i wciągają dwoje ludzi, czy tego chcą, czy nie. Każdy ma swój cel, raz ramię w ramię, raz oko w oko. Autorski spektakl, grany z sukcesami w mieszanych składach na otwarciach festiwali TILT w Tallinie i BIG IF w Barcelonie poprzedzony będzie warsztatami dla obsady.

Małgorzata Różalska (Róża) – improwizatorka i trenerka z Gdyni. Impro zajmuje się od 2004 roku. Jej pierwszą grupą byli W Gorącej Wodzie Kompani, aktualnie w Polsce można zobaczyć ją między innymi w projektach „7 Kobiet w Różnym Wieku”, „Abordaż” z Wiolką Walaszyk i Michałem Leją, „Muzalians”, czyli impro/taniec/beatbox, od 12 lat prowadzi Teatr Improwizacji Uniwersytetu Gdańskiego i „Młode Impro”. Poza impro życiem, ukończyła Reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim, i uwielbia mieszać wszystkie swoje sztuki z impro. Prowadzi własną firmę Rozaart. Jest w zarządzie międzynarodowej grupy impro Ohana i podbija świat, między innymi podczas Improvention w Canberze, Seattle International Festival of Improv, IMPRO Berlin, IMPRO Amsterdam, Sacrebleu! w Strasburgu, Impro Salento we Włoszech, Mt.Olymprov w Atenach, BIG IF w Barcelonie, TILT w Tallinie, czy Sofia International Improv Fest. W impro poszukuje wolności, przygody i zawsze chce więcej.


Czwarty Kolo u Wozu

Czwarty kolo u wozu to projekt, w którym trójka gdańskich improwizatorów, cyklicznie zaprasza do występu wybranego gościa i pozwalając sobie puścić wodze fantazji, sprawia, że cała maszyna rusza we wspólną podróż na scenie.

.

.

.


SzaFoFe

Nie mamy scenariusza, nie mamy reżysera, nie mamy suflera.
Mamy siebie nawzajem, mamy wyobraźnię, mamy widownię.
Rozbawiamy Was, rozbawiamy siebie nawzajem.
Jesteśmy z Wami Tu i Teraz.
Jesteśmy Bebe, Waldek i Adam
Jesteśmy SzaFoFe.


Ziomki

Dwóch kumpli, wspólna historia, co ich łączy, a co ich dzieli. To jakimi ziomkami są dla siebie określi publiczność, Mateusz i Rafał zajmą się całą resztą. Ich połączyła wiśniówka w piwie.

Występują: Mateusz Jankowski i Rafał Kaczmarski

.

.

.

.


L et S DUET

Dwóch typów, o dwóch różnych typach, na scenie typ czasem gra dwóch różnych typów, a czasem typ gra typowego typa, czasem pojawi się i typowa typiara grana przez typa, albo dwóch typów gra typiary, typowe bądź nietypowe. Typowe – dwóch typowo nietypowych typów.

.

.

.

.


Pro Forma

Pro Forma to Emilia Szydłowska, Tadek Jaśkiewicz i Bartosz Cicharski. Ta trójka improwizatorów odrzuca konwenanse i tworzy autorskie spektakle. Mieszanka komedii, dramatu i odrobiny absurdu to dla nich chleb powszedni. Daj się wciągnąć do ich niecodziennego świata.
.

.

.

.


Podaj Dźwięk
pod batutą Huberta Świątka

„Chuy tam. Nie martw się” – to niczym nieuzasadniona próba zwrócenia uwagi na problem nieustannego zamartwiania się. Sobotniego wieczoru, grupa smutnych śmiałków, postanowi wyjść ze swoimi problemami na ulice dużych miast. Niewyobrażalne, ludzkie dramaty. Ckliwe, dżezowe melodie… Przyjdź. Podaj Dźwięk i mocno nas przytul.

Wystąpią (przynajmniej spróbują):
Ewa Fajfer – potrafi smucić się 9 godzin dziennie.
Wiolka Walaszczyk – najsmutniejsza ze wszystkich.
Małgorzata Tremiszewska – chciałaby się nie smucić, ale nie umie.
Jakub „Suchy” Suchecki – jeszcze nigdy się nie śmiał.

Zagrają (albo i nie):
Piotr Dudek – już dawno nie grał na bębnach. Ciekawe, czy pamięta, jak się trzyma pałki.
Mariusz Świątek – tego dnia będzie grał na stypie, ale obiecał, że przyjdzie.
Maciej Sadowski – często płacze, gdy niesie kontrabas.
Hubert Świątek – chciał być znanym i wziętym skrzypkiem. Jest pianistą.


Nie Oczekuj

Grupa ludzi żeglująca po nieznanych wodach spektakli improwizowanych.
Żadnych ról i scenariuszy.
Tylko ich głowy i otwarte morze.
Nie ma co oczekiwać zatem niczego normalnego.
.

.

.

.


Paweł Kukla Solo

Zapraszam na odrobinę wygłupów, nostalgii i przymrużenia oka.… Paweł Kukla Solo to szalona, improwizowana przygoda. Jeden improwizator i wiele postaci, światów, odniesień, cytatów i zdarzeń. To energia, która niesie. To Paweł Kukla Solo!
.

.

.

.

.


Wojciech Tremiszewski Solo

Wojciech Tremiszewski, zakamuflowany eksplorator internetu i ludzi, zaprezentuje na Pagaju spektakl, który zaimprowizuje sam ze sobą.

Będzie on najprawdopodobniej wnikliwym wejrzeniem w głąb duszy ludzkiej, w której znajdują się zakamarki.
Tytuł spektaklu to „Rydwan…” i będzie to rydwan najprawdopodobniej metaforyczny. A o dokończenie tytułu Wojtek poprosi widzów.
.

.

.

.


No i Fajnie

No i Fajnie – Teatr Impro to krzyżówka aktorów, tancerzy, śpiewaków i muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Połączyła ich masa przypadków i wspólna pasja.
Ich drogi się przecięły, zaczęli razem działać, aż w końcu padło -Robimy to? -Robimy! Wszyscy spojrzeli po sobie i razem zakrzyknęli -No i Fajnie!
Amatorscy wrotkarze, na scenie je po prostu odpinają.

.

.


Gry Impro – miks Janka Malinowskiego

Więcej informacji już wkrótce!