2018

Podczas VII edycji gościliśmy:

PUB SPÓŁDZIELNIA
20:00

Trójmiejskie DżemoGranie Adama i Suchego 

 Ogarniają i prowadzą Adam i Suchy. Krótkie formy impro, zwane grami, w składzie ogólnopolskim mieszanym.

Wystąpią:
Alicja Dobrowolna (
wymyWammy z Bydgoszczy)
Piotr Pawłowski (
Grupa TERAZ z Torunia)
Marian Janusz (
Grupa Sic z Krakowa)
Tadek Jaśkiewicz (
Ten Tadek Jaśkiewicz z Gdańska)
Tomasz Marcinko (
IMPROKRACJA z Wrocławia)
Kuba Suchy Suchecki (
L et S DUET z 3miasta)
Adam Kaźmierczowski (
Szafofe z 3miasta)

PIĄTEK

18.00

JACHIMEK TREMISZEWSKI TRIO 

Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski improwizują ze sobą już długo. W nazwach własnych formacji, w których to razem robili, występuje dużo liter.
W tym projekcie tworzą historię jakiegoś Człowieka. Kilka szczegółów biografii owego Człowieka wymyślają im widzowie, a resztę doimprowizują już JTT.
Ich styl to melodrama, głupota i piosenki.

Na Wiośle wystąpią w składzie:

Jachimek i Tremiszewski (słowa, pieśni, opowieści)
Hubert Świątek (instrument klawiszowy, prezencja)

 IMPROKRACJA

Teatr Improwizacji Improkracja
„Spektakl improwizowany”

Grupa zawiązała swoją działalność na początku 2011. Jednak pierwsze przygody ze sceną improwizacyjną część grupy zaczynała już w 2005 roku. W międzyczasie improkraci studiowali aktorstwo, wystawiali skecze, robili impro i kilka innych projektów we Wrocławiu. Dziś na stałe wpisują się w artystyczny kalendarz stolicy dolnego śląska gdzie są najbardziej doświadczoną i profesjonalna grupą impro w tej części Polski.

20:15

KWADRUPLET 
(występują: Grupa AD HOCDwaj Panowie – duet improwizowany, Daniela, SIEDEM RAZY JEDEN)

Klub Festiwalowy
23:00

BULION ZE ŚLIWKĄ (muzyczne party)

Nieuczesane szoł. Celebracja chaosu. Gwiazdorska obsada. Szaleni goście. Ostra muza. Pełna improwizacja. Tańce, hulanki, swawole.  

SOBOTA

17.00

Impy 

A zagrają oni spektakl pod tytułem FIASKO:

„Wierzymy, że nie istnieją na świecie niepoprawni pesymiści, są tylko ci źle zcoachowani. Czasem można by ich też nazwać „Mądrymi Ludźmi”, ale to nie o nich jest nasza opowieść…

Bohaterom naszego spektaklu często przyświeca optymistyczna maksyma „to się nie może nie udać”. Jeśli tylko stwierdzą, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, to dadzą ją sobie z radością odrąbać, by go dosięgnąć.
Potrzebny im tylko plan, odrobina odwagi, spora dawka głupoty i przed Waszymi oczyma odbędzie się spektakularne „Fiasko”.

„Fiasko” to format, który oparliśmy na grze fabularnej pod tym samym tytułem autorstwa Jasona Morningstara. Ambicją i celem formatu jest tworzyć historie podobne do tych, które można zobaczyć w filmach braci Coen – zarówno gra, jak i nasz format powstały z sympatii właśnie do takiego typu kina.

Zapraszamy!”

SIEDEM RAZY JEDEN

SHAKE – to autorski format grupy 7×1, który łączy nasze zamiłowanie do poszukiwań nowych formatów, ze schematami scenicznymi, filmowymi, życiowymi, które są nam bliskie jak koszula lub dalekie jak kalosze na koturnach. Życzymy smacznego.

19.15

Paweł Kukla 

„Fastryga”

Fastrygowanie to prowizoryczne zszywanie – wystarczająco mocne by elementy były scalone, ale jednocześnie na tyle nietrwałe by można było je łatwo rozdzielić. W zgodzie z taką definicją, format „Fastryga” ma łączyć wyimprowizowane elementy, sceny, by następnie je rozdzielać, zmieniać, przykładać z drugiej strony, na lewą stronę, jak tylko dusza zapragnie. Format frywolny jak tylko się da.

Paweł Kukla – gdańszczanin od urodzenia, improwizator od 2007 roku. Członek nieistniejącej już, trójmiejskiej grupy W Gorącej Wodzie Kompani. Obecnie mieszkający we Wrocławiu. Współtwórca duetu Antymateria, iMPRO SERIALu i innych impro-projektów. Inspiracje czerpie z prawdziwych opowieści i otaczającej rzeczywistości. W swoich spektaklach zabiera widzów na przygodę w duchu sentymentalizmu.

Grupa AD HOC

Wieczór Komedii Improwizowanej”

Spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup, zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Na festiwalu Podaj Wiosło doskonale znana trójmiejskiej widowni. Posiadają dwa roll-upy, których nie boją się postawić na scenie.

Klub Festiwalowy

22:00

JABŁONIE i GRUSZE 
(Szalone miksy, których akcja odbędzie się w wymyślonym przez fejsbudowniczych miasteczku)

 

NIEDZIELA

Teatr Miniatura
17.00

wymyWammy

Teatr Improwizowany wymyWammy to pierwszy teatr tego typu w Bydgoszczy. Od 6 lat tworzy scenę improwizacji w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Tworzą spontanicznie, bez scenariusza, inspirując się wszystkim, a przede wszystkim sugestiami widzów. Mieszają je z pokładami podświadomości, przemierzają szlaki dzikiej jaźni, wnikają głęboko w wyobraźnię, łączą się w szaleńczo-twórczym uniesieniu po to, by stworzyć unikatowy spektakl na Waszych oczach.

Być może a propos
To spektakl, na który składa się szereg scen improwizowanych. Przeróżnych, dzikich i nastrojowych. Początkiem będzie słowo podane przez festiwalową publiczność. A potem wspólne loty. Być może jedna scena poprowadzi nas do drugiej. Być może do którejś wrócimy, być może którąś rozwiniemy… Być może nie. Free form!!!!!!!! A propos! Będziemy wolne, spontaniczne, szczęśliwe!


 Damy na Pany

„Pierwsze zdanie”

Podajcie nam jedno zdanie, a my stworzymy z niego kilka zupełnie niezwiązanych ze sobą historii. Zobaczymy ilu różnych bohaterów, ile różnych relacji, ile różnych zwrotów akcji może wyniknąć z tego samego zdania powiedzianego na kilka sposobów.

Dwie Panny, dwóch Dżentelmenów. Trzy osoby na scenie, jedna przy pianinie (właściwie to też siedzi na scenie, tylko tamci bardziej chodzą). Aktorzy stworzą na Waszych oczach niepowtarzalny spektakl, którego będziecie współtwórcami. Możecie być pewni dobrej zabawy – w skład zespołu wchodzą doświadczeni improwizatorzy, których na co dzień możecie oglądać również w licznych programach telewizyjnych oraz wieczorach stand-up comedy.

Damy na Pany tworzą: Karolina Pańczyk, Kasia Waszkiewicz, Grzegorz Dolniak, Łukasz Ławniczak.

19.15

GRAND FINAL PODAJE DŹWIĘK

Klub Festiwalowy

22:00

TADEKS
(panel wykładowy i dyskusja o komedii w Polsce. PrzemówiąMałgorzata RóżalskaZnany Wojtek KamińskiAlan Pakosz, Mateusz Płocha. Prowadzenie Wojciech Tremiszewski)

Pozostałe infromacje

Organizator: Inkubator Kultury Kulmiasto
Współorganizatorzy: Teatr MiniaturaNadbałtyckie Centrum Kultury

Partnerzy: Hotel Logos GdańskKupBilecik.plSpółdzielnia, SSPG, Wspólnota Gdańska – Oliwskie Centrum Kultury, Regionalne Centrum Wolontariatu
Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A., Improstrefa, Trójmiasto.pl, e-teatr.pl, CDN, Trójmiasto – wydzarzysie.pl, Noclegowo, Radia UG MORS, ImprovClub – Improwizacja w praktyce, Newsello.pl, dlaStudenta.pl

Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk