2017

Podczas VI edycji festiwalu gościliśmy:

PIĄTEK

Innymi Słowy Impro

„Incepcja”,
        czyli przekrój ludzkich emocji, od najprostszych, do tych najgłębiej skrywanych. Wyruszymy w podróż po snach wyimaginowanego indywiduum, odkrywając lęki, pasje, momenty radosne i smutne. Wszystko po to, aby wszczepić w podświadomość owego indywiduum jakąś nietuzinkową ideę.

Skład:

Piotr Kocur, Wojciech Dudek, Szczepan Głodzik, Michał Lech

SIEDEM RAZY JEDEN

„Perspektywa”,
        spektakl, w którym staramy się pokazać, jak problemy mogą determinować różne perypetie bohaterów, w zależności od tego, kim są, gdzie są i na jakim etapie życia ich spotykają. Pokaz przeznaczony dla widzów dorosłych – bo kto wie co się wydarzy 🙂

„Siedem Razy Jeden” to grupa improwizacyjna z Zielonej Góry, która powstała 18-go maja 2010 roku.

Regularnie, raz w miesiącu, tworzymy wieczory improwizowane w Zielonej Górze. Naszym stałym miejscem jest Piwnica Artystyczna Kawon.

Skład:

znany Wojtek Kamiński, Katarzyna Piasecka, Janusz Pietruszka, Przemek „Sasza” Żejmo.

W Trzech Osobach

„Więcej niż trzy osoby.”
        Szelmowski szoł łobuzów improwizacji, co za nic mają konwenans i instrukcję obsługi. Wkraczają na scenę, żeby się zgubić, bo bardzo lubią szukać drogi do domu. Nie zawsze wracają. Zawsze jest przygoda. Tym razem grają tylko jedną połowę, więc krócej, więc szybciej, więc gęściej, więc bardziej, więc będą zakwasy.
W Trzech Osobach to twór dziki, nieobliczalny i z tych raczej niepokornych.

Skład:

Ruciński, Tremiszewski i Śliwiński tworzą wspólnie huragan, który porywa i się nie cacka.

20:30

Rozpiździel Śliwy 2.0

      Czy Pan w ogóle wie co robi? To źle zadane pytanie. Jak dalece trzeba zabrnąć w gordyjski węzeł absolutnej rozjebundy, żeby nie dało się go rozplątać? To jest pytanie, z jakim się zmierzymy. Usiądź wygodnie i pozwól szczęce swobodnie opaść na podłogę.

SOBOTA

17.00

PIP show

„PiP show”
        to dwójkowy spektakl w duchu slow comedy, w którym jedna historia plecie się przez meandry zawiłości ludzkich zależności i niezręcznych chwil milczenia.

Spektakl trwa 45 minut.

Skład:

Piotr Sikora i Paweł Najgebauer, szkoleni w wielu teatrach w Chicago, Nowym Jorku i Los Angeles, występują razem na scenie od 2012 roku w Hofesince i Klancyku. W 2014 postanowili założyć niezależny projekt, w którym hołdują zasadom wolnej komedii i korzystają ze swoich doświadczeń z teatrem fizycznym. Jako PiP show wystąpili na festiwalu Manila Improv Festival 2015 i Del Close Marathon 2016 w Nowym Jorku.

Hurt Luster

        Hurt Luster jest grupą improwizacji teatralnej w skład, której wchodzą Marta Iwaszkiewicz, Aleksandra Markowska i Joanna Pawluśkiewicz. Grają długie formy teatralne. Uczyły się warsztatu w iO Theater, Second City, Anooyance Theater i UCB. W 2015 i 2016 roku występowały na Del Close Marathon organizowanym przez UCB w Nowym Jorku.Współpracują z Klubem Komediowym, uczą w Szkole Impro. Zaprezentują autorski format, który opiera się na ich intuicji i wspólnej wrażliwości. Pokażą wiele pozornie niezwiązanych ze sobą scen z udziałem najróżniejszych postaci. Bez klasycznych montaży, nie prosząc o słowo inspiracji, zagrają różne zdarzenia opierając się na jednej zasadzie: gdy jedna coś zmieni, inna się dostosuje, gdy jedna coś doda, trzecia doda do niej. historie będą wracać, czegoś się dowiemy, może wnioski wyciągniemy, a i tak na końcu będzie szaleństwo.

Skład:

Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska, Marta Iwaszkiewicz – improwizują w różnych grupach, grają dla dorosłych i dla dzieci, piszą, śpiewają, grają, uczą w Szkole Impro, pracują, studiują.

Grupa AD HOC

„Głosy w głowie”
        W spektaklu poznamy kilku bohaterów oraz ich myśli. Podczas całego spektaklu aktorzy będą  prowadzić konwersację nie tylko z innymi bohaterami historii, ale też sami ze sobą. Dzięki temu będziemy mogli poznac lepiej osobowości naszych bohaterów i mechanizmy, którymi się kierują. Zapraszamy na spotkanie z członkami Grupy AD HOC i głosami w ich głowach…

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. W Gdańsku znani głównie z tego że mają roll up.

Skład: Jeszcze nie znacie? Są co roku, sprawdźcie w archiwum.

Strona: http://adhoc.art.pl/

19.30
Impro Sporty

Impro Sporty, to niesamowite wydarzenie, które łączy świetną zabawę, wyborne impro show, rywalizację fair play i nowe spojrzenie na improwizację, którego w Polsce nie było! Cztery grupy z różnych części kraju, zmierzą się ze sobą w bitwie na krótkie formy, improwizowane historie, piosenki, krótkie scenki i wyzwania rzucane sobie nawzajem.

Kto dostanie czerwoną lub żółtą kartkę? Czy ktoś wyląduje na ławce rezerwowych? Kto będzie najlepiej się bawił? Która drużyna wygra? O tym zadecydują sędziowie, którzy będą oceniać improwizatorów w kategoriach takich jak: techniki improwizacji, storytelling, rozrywka. Sportowe emocje i dzika rozrywka, gwarantowane!

23.00

4 Solo

W sobotni wieczór, taki trochę późniejszy, w okolicach 23:00, po zmaganiach teatralnych, gdy już w klubie, a sowy po lasach się budzą… odbędą się 4 Solo.

Cztery kwadransowe solo impra uczynią wspaniali:

Tomasz Marcinko (Improkracja, 3-way, Teatr Improwizacji Paptak),
Alan Pakosz (AD HOC),
Wojciech Tremiszewski (Szczebiot Kaleson, FC Męczybuła, Oniryczny Projekt Do Ustatysfakcjonowania Się),
Przemysław „Sasza” Żejmo (Siedem Razy Jeden)

(uwaga! nie trzeba przychodzić solo, można w podgrupach)

NIEDZIELA

17.00

Podaj Dźwięk na Podaj Wiosło – „Wesele Figlarza” (występ -> I Podaj Dźwięk)

       Jak brzmiałyby kompozycje Mozarta, gdyby tworzył w dzisiejszych czasach? Czy jego słynne arie odnalazłyby się w drum&bass? I kim u licha jest Figlarz? Tylko tego dnia okazjonalna grupa Naddworni (Polska), udzieli odpowiedzi na te, i inne nurtujące pytania.

Skład:

Mieszany

IMPROKRACJA

        Teatr Improwizacji IMPROKRACJA tworzy spektakle na żywo przy udziale publiczności. Każdy występ to wyjątkowa przygoda, która wydarzy się tylko raz. Improwizując, odkrywamy sceny razem z widzami, tworząc wspólnie niezwykłe i unikatowe spektakle.

Grupa powstała z inicjatywy Artura Jóskowiaka oraz Dobrosławy Beli. Wysoką jakość występów gwarantują aktorzy i improwizatorzy wrocławskiej sceny teatralnej oraz improwizacyjnej.

„Tymczasem”:

Głównym bohaterem spektaklu „Tymczasem” jest miejsce, w którym jednocześnie toczy się akcja. Opowiadana historia trwa tyle czasu, ile sam spektakl. Wątki przeplatają się jak w świetnie zmontowanym filmie, a bohaterowie żyją własnym życiem, nawet gdy ich nie widzimy na scenie. Wszystko to zaimprowizowane na oczach publiczności!

Skład:

Dobrosława Bela, Joanna Jóskowiak, Anka Wojtkowiak – Williams, Michał Gruz, Artur Jóskowiak, Krzysztof Ryś , Tomasz Marcinko, Mateusz Płocha, Mateusz Skulimowski,Kuba Tarka (muzyka),Marcin Jeżewski (światło, dźwięk)

19.30

„Grand Finale” – szoł w składzie mieszanym

Co się będzie działo podczas Grand Finale, tego nie wie nikt. Łącznie z nami.

Skład:

Też nie znamy.