Program

CZWARTEK 

4.04

PUB SPÓŁDZIELNIA
20:00

Trójmiejskie DżemoGranie Adama i Suchego 

 Ogarniają i prowadzą Adam i Suchy. Krótkie formy impro, zwane grami, w składzie ogólnopolskim mieszanym.

Wystąpią:
Kuba Suchy Suchecki (
L et S DUET z 3miasta)
Adam Kaźmierczowski (
Szafofe z 3miasta)
Reszta uczestników już wkrótce!

PIĄTEK

5.04

Teatr Miniatura
18.00

SzaFoFe

“Mroki”

Czy świat, który nas otacza jest taki jakim go widzimy?
Czy pod skórą codzienności kryje się coś więcej?
Czy już wszystko odkryto?
Czy już zabrakło tajemnic?
Czy boisz się “Mroków”?

SzaFoFe wszystko to sprawdzi.

Zapraszamy na egzystencjalno-niepokojący spektakl improwizowany.


IMPROKRACJA

„Improkracja: musical improwizowany”

Musical improwizowany, to wykwintna, wymagająca i szalenie atrakcyjna część teatru improv. Improkracja z wielką radością zaprasza na spektakl, gdzie każda nuta, każde słowo będzie zaimprowizowane. Widzowie oraz aktorzy będą odkrywać scenę po scenie, przeżywając jednocześnie to, co w musicalach lubimy najbardziej, czyli trochę komedii, wzruszenie oraz melodie, które zapadną Wam w pamięć. 20:00

Piano Impro Szał

Piano Impro Szał to wieczór z improwizacją i muzyką. Wszystko, co zobaczycie i usłyszycie, powstanie na żywo, na oczach widowni oraz z jej udziałem! To Wy nas zainspirujecie, wymyślając tematy, miejsca akcji czy tytuły piosenek….a nasze improwizowane radio już czeka na Was z nowymi audycjami, wybitnymi gośćmi i przebojami. 

Stwórzmy razem ten muzyczny wieczór!


W Gorącej Wodzie Kompani

Jedna z grup, które kształtowały początki polskiego impro w latach 2006-2013. Po rozpadzie, który
był pionierem wśród rozpadów grup impro w kraju, każdy Kompan poszedł „na swoje” i nadal
współtworzy pełną barw i rozmaitości tkankę impro tu i tam.
Po latach wzbudził się jakiś mały sentyment i Kompania wraca na deski rodzimego Wiosła. Wchodzą
znów do balii, by wzbić pianę. Smarują balsamami ciała, bo starsze. Różne impra w baniach mocno się
już zadekowały, ale Kompani chcą sprawdzić czy wyjdzie znów szalone i pieprznięte jak suma kukułek
lecących nad gniazdem coś.
Świeża rosa, ból w krzyżu, saspens i tęgie aktorstwo w spektaklu pod tytułem:
„NIERÓWNO POD KAPELUSZEM”

Wystąpią: Ewa Fajfer, Wiolka Imiołczyk, Małgorzata Różalska, Karolina Rucińska, Małgorzata
Tremiszewska, Szymon Jachimek, Paweł Kukla, Łukasz Ławniczak, Jakub Śliwiński, Wojciech
Tremiszewski i Hubert Świątek na klawiszach.Klub Festiwalowy
22:30

Impro w Logosie
Zagrają:

„Jeden duet. Dwie kobiety.
Jedna scena. Dwa krzesła
I niekończąca się improwizacja”
Nazywamy się Szabłonka – czyli duet dwóch kobiet: Agaty Szabłowskiej i Adrianny Płonki. Dzięki Akademii Improwizacji z Wrocławia poznałyśmy impro i obie się w nim zakochałyśmy od pierwszego – na scenę – wstąpienia.

Premiera duetu odbyła się w grudniu 2018 – niby nie tak dawno, ale ze sceną jesteśmy związane od ponad 3 lat. Brałyśmy udział w różnych projektach impro zrzeszających improwizatorów z całego Wrocławia ( m.in. Improwizowane Poniedziałki, Papaja – teatr improwizacji, Dubbingi improwizowane, charytatywne wieczory impro a także wieczory Akademii Improwizacji)

Credo: Dla nas najważniejsze są emocje i relacje między ludźmi. Pozwalają nam  przenieść się w totalnie inny czas i rzeczywistość. Dla nas improwizacja to przede wszystkim szczerość i zaufanie. Najważniejsze czynniki sprawiające, że „to coś” zaczyna działać.

 

Już od kilku lat działamy w stałym składzie, co uznajemy za pewien grupowy sukces. Są wśród nas zwolennicy krótkich form impro, ale i miłośnicy tzw. longów. Przerabiamy schematy znane, jak Armando, Tymczasem, czy popularne ostatnio poszukiwania Harolda, ale eksperymentujemy też z własnymi, czasem nadając im nazwy Misz Masz improwizowany, Marzenia i Lęki. Staramy się być wszechstronni, każdy z nas wnosi do grupy coś innego: uczymy się śpiewu, rymów, poruszania po scenie – czasem wręcz taki impro contact. Nade wszystko kochamy tworzyć, pokazywać na scenie życie poprzez historie wykreowane.

Credo: Nie wierzymy w drobnoustroje. Wierzymy w dobre nastroje.

Trenujemy ze sobą od ponad pół roku. Każdy z nas ma spore doświadczenie sceniczne w poprzednich formacjach.
Występowaliśmy na małej scenie Improfestu, na małej scenie Pagaja, na WOŚPIE w Sopocie, w 107 i w naszej nowo odkrytej miejscówce – Kinie Kameralnym.
Na scenie i w życiu jesteśmy trzema różnymi żywiołami. Gramy półdługie i długie formaty. To, co nas wyróżnia, to zabawa różnymi formami.
SOBOTA

6.04

Teatr Miniatura

18:00

Bez Wyjścia

„Bez wyjścia”
Małgorzata Tremiszewska, Alan Pakosz, Kuba Śliwiński
Tej trójki, w środowisku improwizacji przedstawiać nie trzeba. W ramach Podaj Wiosło spotkają się w Gdańsku, aby wejść w nadane im role i odkryć co się za nimi kryje.
„Emocje, kaprysy i kłamstwa, fascynacja i gra. Uczucia i ich brak… Dary, których nie wolno przyjąć… Kłamstwo i prawda. Czym jest prawda? Zaprzeczeniem kłamstwa? Czy stwierdzeniem faktu? A jeżeli fakt jest kłamstwem, czym jest wówczas prawda? Kto jest pełen uczuć, które nim targają, a kto pustą skorupą zimnego czerepu? Kto?
Co jest prawdą? Czym jest prawda?”
Andrzej Sapkowski
Małgorzata Tremiszewska, Alan Pakosz, Kuba Śliwiński  
Pochodzą z Trójmiasta i Krakowa. Doświadczeni improwizatorzy, któzy postanowili połączyć siły by wspólnie grać format „No exit”. Znani m.in. z takich grup jak: W Gorącej Wodzie Kompani, AD HOC, Peleton.

Klancyk

Spektakl „7 łatwych utworów”
Zapraszamy na spektakl składający się ze scen dwuosobowych. Każda z nich zostanie zainspirowana 30 sekundowym fragmentem utworu muzycznego zaproponowanego przez najgłośniejszą osobę na widowni. Później na oczach widzów powstanie historia dwóch bohaterów, których poprowadzą nieodgadnione skojarzenia z utworem – czasem będzie to tekst, czasem nastrój, albo gatunek. Każda będzie miała swoją dynamikę i prawdę.


20:00

Irga

 Irga: Jak statki na niebie

To był maj
Jolka Jolka pamiętasz?
Kolorowe sny kiedy ja…
przeżyj to sam!

irga z nowym formatem „jak statki na niebie”!

No dobra, to nie jest nowy format. Zagramy to, co bardzo lubimy, czyli krótkie fabuły, tyle że zainspirują nas teksty piosenek. No i sam tytuł też nie jest nowy, bo już Andrzej Krzywy śpiewał to w 1992 roku. No wow.

Wspólnie z publiką wybierzemy teksty piosenek, przeczytamy teksty piosenek, zagramy historie do tekstów piosenek, wytrzemy pot z czoła i od nowa.


Pół Wieku Muzyki

Benefis, spotkanie po latach, rozliczenie z przeszłością.
Poznajcie sylwetki wybitnych artystów i ich skomplikowane życiorysy. Posłuchajcie utworów zrodzonych z zakamarków duszy i sugestii publiczności. Nostalgiczny powrót zespołu, którego nigdy nie było i więcej nie będzie.
Wieczór prowadzi Kuba Śliwiński.
Gości przedstawimy już wkrótce.Klub Festiwalowy

23:00

Impro w Logosie

Zagrają:

Zaciekła rywalizacja od urodzenia, kto ma lepsze oceny w szkole, kto
jest głośniejszy, kto jest lepszym synem, kto je więcej na obiad, kogo
mama kocha bardziej.
Po 20 latach krwawej jatki, jaka miała miejsce w ich rodzinnym domu
postanowili, aby pojednać się i rzucić się w wir improwizowanej
współpracy, która niesie widzom historie piękne, śmieszne, dramatyczne,
smutne i zaskakujące!
Credo: To nazwisko jest za małe na nas dwóch.
Nazwa myli, jest nas dwoje. Ada i Czarek. Nasze improwizowanie jest jak zabawa w planowanie wakacji przy pomocy rozkręconego globusa. Jedziemy tam, gdzie wskaże palec po zatrzymaniu kręcącej się kuli. Nie planujemy, nie wiemy co zagramy, patrzymy sobie w oczy i to jest ta chwila. Czasem rymujemy pół godziny w jednej scenie , czasem zagramy 5 bajek w 15 minut.
Credo: Miej serce, patrzaj w oczy!

Nazywamy się Tamburym.  Tamburym to grupa impro grająca jedynie rymowane spektakle. Tamburym to Natalia Cyran, Krzysztof Mikoszewski i Szymon Tymiak. Może i wyglądamy niewinnie, ale na scenie rymujemy jak źli. No chyba, że akurat nie możemy znaleźć rymu.

Credo: „Twoje pomysły naszymi inspiracjami
Tamburym, czyli historie pisane rymami”

NIEDZIELA

Logos

WIOSEŁKO
15:00

GFI Podaj Wiosło zbliża się wielkimi krokami, a tuż za nim tupta Wiosełko, czyli coś dla najmłodszych widzów.
W tym roku zapraszamy do wspólnego improwizowania do Hotelu Logos. Tam swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy warsztatów impro, prowadzonych przez Małgorzatę Tremiszewską.
Nasze niedzielne spotkanie rozpocznie się o 15:00. Najpierw  pobawimy się naszą wyobraźnią i  stworzymy parę bohaterów, a potem pomożemy rozwiązać kryminalną zagadkę.
Zapraszamy!
Uwaga!! Wstęp wolny ale ilość miejsc ograniczona. Zachęcamy do zgłaszania obecności drogą mailową na adres kontakt@kulmiasto.pl

Teatr Miniatura
18:00

Niplodram

Ponieważ Wiosło będzie naszym pierwszym festiwalem impro, to zagramy dla Was to, co gramy zawsze, po to, byście mogli nas w końcu poznać! Ponad wszystko uwielbiamy snuć opowieści –podzielcie się z nami (jakimś) nowo poznanym słowem, a my w 25 minut opowiemy Wam jedną historię. Kto wie, może nawet ją zakończymy…


 AD HOC

“Huzlajn”
Grupa AD HOC wraz z gośćmi zapraszają na wyjątkowy wieczór krótkich form impro. Zapewne większość z Was swoją przygodę z improwizacją zaczynała od oglądania znanego amerykańskiego show “Whose line is it anyway?”. Zaprosimy Was na naszą wersję tego programu. Dowcipny prowadzący, błyskotliwi improwizatorzy, zdolni muzycy i punkty, które i tak nie mają znaczenia.
Na ten wyjątkowy wieczór zapraszają Was członkowie Grupy AD HOC – Alan Pakosz, Janek Malinowski, Michał Próchniewicz, Karol Bulski oraz goście specjalni – Wojciech Tremiszewski i Abelard Giza.
Grupa AD HOC + goście specjalni: Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski
Grupa AD HOC to grupa, której na Podaj Wiosło chyba nie trzeba przedstawiać! Z radością pojawiają się na kolejnych edycjach tego festiwalu.
Grupa powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Mają w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.
Abelard Giza – reżyser, scenarzysta, stand up’er. Czasami też improwizator… Pochodzi z Trójmiasta. Znany m.in. z nieistniejącego już Kabaretu Limo. Duży sympatyk festiwalu Podaj Wiosło.

Wojciech Tremiszewski  – wykonuje różne zawody, a w wolnych chwilach uwielbia gry: sportowe, planszowe, fabularne, wstępne, a także impro! Dlatego z radością przyjął zaproszenie od swojej ulubionej grupy impro – AD HOC – aby razem pograć w gry impro na Wiośle. a do tego jeszcze Abelard… Wojtek jest szczęśliwy.20:00

Impro Atak

Koncert Życzeń to muzyczny spektakl będący wizualizacją marzeń i pragnień publiczności. Inspiracją dla aktorów będą Wasze szaleństwa z młodości, przełomowe momenty w życiu, ulubione miejsca na ziemi, wymarzone prezenty, życzenia, których nie mieliście śmiałości
wypowiedzieć na głos. Jak również wszystko to, co zawsze chcieliście zobaczyć w teatrze, ale nie mieliście wpływu na scenariusz…


Koncert życzeń to także odpowiedź na płynące od Was prośby o uhonorowanie ważnych dla Was osób.
Nie bójcie się marzyć! My spełnimy Wasze marzenia!


Grand Finale

Na finał naszego festiwalu tradycyjny miks, w którym spotkają się reprezentanci zaproszonych na
festiwal grup. Ze świeżą, parodniową dawką impro w krwiobiegu, rozgrzani i gotowi, by dać kropkę
nad i.
Zagrana zostanie otwarta forma długa, czyli spektakl fabularny bez wielu sugestii z widowni 🙂

Lokalizacje:
Miejski Teatr Miniatura, al. Grunwaldzka 16
Pub Spółdzielnia, Abrahama 7
Hotel LOGOS, Jana Uphagena 28


Bilety i karnety do nabycia www.kupbilecik.pl oraz w dniu wydarzeń w Teatrze Miniatura od godz. 17:00.

Karnety 150 zł normalny / 120 zł ulgowy (do 3 marca w przedsprzedaży 120 zł normalny/ 100 zł ulgowy)
Bilety Teatr Miniatura 30 zł normalny / 25 zł ulgowy.
Bilet Spółdzielnia 20 zł na godz. przed wydarzeniem.
Bilet Klub Festiwalowy 10 zł na godz przed wydarzeniem.
Kontakt: bilety@kulmiasto.pl.

Karnety zapewniają wejście na wszystkie trzy wieczory w Teatrze Miniatura, oraz umożliwiają (nie gwarantują – liczba miejsc ograniczona) wstęp do Spółdzielni i Klubu Festiwalowego.


Organizator: Inkubator Kultury Kulmiasto
Współorganizatorzy: Teatr MiniaturaNadbałtyckie Centrum Kultury

Partnerzy:  KupBilecik.pl, Hotel Logos Gdańsk, Spółdzielnia, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Browar Amber, Zorkout Escape Room, VDW Klang
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Improstrefa.pl, Trójmiasto.pl, Ciąg dalszy nastąpi, Wydarzysie.pl, Noclegowo, ImprovClub, E-teatr.pl, Together, Dlastudenta.pl, Radio Mors

Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk